перейти на головну сторінку порталу
Головна сторінка Новини Історія Контакти Форум Педагогічний колектив  
Логотип школи  

Великодні дива 20.04.2018

Батьківські збори 19.03.2018

Єднаймо Україну Тарасовим словом! 12.03.2018

Тиждень прфорієнтації 05.03.2018

Мрії зламане крило 26.02.2018

Міжнародний день рідної мови 22.02.2018

У їхніх серцях жила Україна 21.02.2018

Кохання чистого одвічна таїна… 19.02.2018

Вибір та замовлення підручників для 5 класу 14.02.2018

Про вибір і замовлення підручників для 5 класу. 14.02.2018

Клуб вихідного дня 12.02.2018

"Душа летить в дитинство, як у вирій, бо їй на світі тепло тільки там" 05.02.2018

"Веселі старти" 03.02.2018

Юнацтво, сповнене надії 29.01.2018


Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
Іваничівська районна державна адміністрація
Іваничівська районна рада
Офiцiйне представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Урядовий портал
Офіційний сайт Волинської обласної державної адміністрації
Адміністративні послуги Волинської області
Педагогічна преса
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Ураїни
МВС - Міністерство Внутрішніх Справ України - відділ у справах дітей

  Головна
Історія школи
Паспорт школи
Учням
Батькам
Вчителям
Шкільні новини
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Форум

 

Відкриття меморіальної дошки

Пам’ять. Таке коротке слово. Вона вічна й нетлінна. Пам’ять, гірка пам’ять. Що ти нам залишила? Спогади, думки, в яких наші рідні та знайомі назавжди залишились живими. А ще – обеліски, пам’ятники як символ вдячності за життя і подвиг. Саме пам’ять зібрала 20 листопада на подвір’ї ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Гряди багато людей. Вони прийшли, щоб вшанувати загиблого в зоні АТО односельчанина, випускника школи Рупу Віктора Миколайовича. На його честь цього дня було відкрито меморіальну дошку.
Стіни нашої школи пам’ятають кожного учня. Її коридорами ходив і майбутній захисник Вітчизни, нічим не примітний скромний хлопець Вітя Рупа. Але героями стають не тільки особливі. Найчастіше – це ті, хто не відзначився у навчанні і не привернув до себе зайвої уваги. Вони просто виконали свій громадянський і чоловічий обов’язок у непростий для країни час. І тому дуже зворушливо було бачити у цей день у школі ще трьох випускників школи, жителів того ж маленького села Хренів, звідки родом і Віктор, Валерія Вакулу, Володю Святого та Василя Левчука, які стали до лав Збройних сил України. На урочистому заході були присутні Лілія Богданівна Кревська, голова Іваничівської районної державної адміністрації, Андрій Анатолійович Бадзюнь, голова Іваничівської районної ради, Ніна Захарівна Богун, завідуюча методичним центром відділу освіти та молоді Іваничівської районної державної адміністрації, Микола Васильович Бородчук, голова Грядівської сільської Ради, помічник народного депутата Ігоря Гудзя Володимир Шаповал, керівник приймальні Ігоря Гудзя у м.Нововолинську Олександра Струбицька, представник військкомату Артур Сойко. Були запрошені і рідні загиблого: мама, дружина, брат і сестра. Ритуал освячення провів настоятель церкви Казанської Божої Матері отець Георгій.
У своєму виступі директор школи Володимир Віталійович Томчук сказав, що дата сьогоднішнього мітингу-реквієму вибрана невипадково. 100 років тому, 20 листопада 1917 р., ІІІ Універсалом ЦР було проголошено Українську Народну Республіку, яка, як і сьогоднішня незалежна Україна, воювала з Росією. На жаль, тоді відстояти нашу державність не вдалось. А чотири роки тому відбулася Революція Гідності, згодом розпочалась війна на Сході України. Величезними зусиллями народу, влади та волонтерів сьогодні відновлено українську армію, маємо єдність народу і патріотів, які готові захищати Вітчизну. Наш земляк Віктор Рупа – один із них. Директор охарактеризував його як щирого, доброзичливого, працьовитого хлопця, який, закінчивши школу, працював, створив сім’ю і, звичайно, мав плани на майбутнє. Але 2 жовтня 2016 р. страшна звістка облетіла наші села, лихо прийшло до хати мами солдата, Ольги Афанасівни Рупи. В районі села Кримське на Луганщині загинув її син, старший солдат 24 механізованої бригади Віктор Рупа. Ольга Афанасівна з великим болем говорила на мітингу про те, що його рішення захищати Батьківщину було свідомим і твердим, адже він – батько чотирьох дітей, яким потрібна мирна і вільна країна. Зі словами вдячності за турботу про її сім’ю вона звернулася до голови Районної ради Бадзюня А.А., сільського голови Бородчука М.В., директора школи Томчука В.В. Теплі слова про сім’ю Віті сказала його односельчанка Любов Мельничук.
Під звуки відомої вже народної пісні «Пливе кача», що стала жалобним гімном України, всі присутні вшанували пам’ять Віктора Рупи хвилиною мовчання. А право відкрити меморіальну дошку було надано братові загиблого Володимиру Петровичу та старшому синові Альберту. Учні школи та запрошені гості вшанували героя покладанням квітів до меморіальної дошки. По закінченні заходу вони відвідали могилу Віктора.
На жаль, повернути події назад ми не можемо. Ми можемо зберегти лише добру пам’ять. Людина живе до тої пори, поки про неї пам’ятають. Меморіальна дошка, яку відкрили на школі, щодня буде зустрічати учнів і проводжатиме їх зі школи, нагадуватиме про те, що за наш мирний день заплачено життям…
Войчук Надія Анатоліївна, вчитель ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Гряди

 


21.11.2017 13:01
Останні новини

Великодні дива

індексний малюнок

Свято Великодня – одне із найвеличніших свят. Учнями другого класу напередодні було проведено свято «Великодні дива», де учні читали вірші, співали пісні, нагадали усім великодні ігри, а також познайомили, які дива можуть відбуватися під час великодніх свят.

20.04.2018 13:35

Батьківські збори

індексний малюнок

16 березня у навчальному закладі відбулись загальношкільні батьківські збори. На порядок денний були винесені питання: 1.Нова Українська Школа. 2. Роль сім’ї у патріотичному вихованні дитини. 3. Про порядок закінчення навчального року

19.03.2018 13:02

Єднаймо Україну Тарасовим словом!

індексний малюнок

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість цього поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов’ю… У будь-якому випадку байдужим вона не залишає нікого. У чому ж феномен нашого великого митця? Чому і сьогодні, майже через півтора століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі?

12.03.2018 15:19

Тиждень прфорієнтації

індексний малюнок

Вибір професії – це одне з найбільш відповідальних рішень, яке приймає людина у своєму житті. Професійне самовизначення – це друге народження. Для старшокласників вибір професії завдання складе.

05.03.2018 15:11

Мрії зламане крило

індексний малюнок

Є люди, як свічки,- згорають, відходять у небуття. Є люди, як зірки,- горять і світять все життя. Такою зіркою для всіх українців є поетеса Леся Українка. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм вона живе в душі нашого народу.

26.02.2018 15:04

Міжнародний день рідної мови

індексний малюнок

Міжнародний день рідної мови

22.02.2018 13:31

У їхніх серцях жила Україна

індексний малюнок

Минуло чотири роки від подій, які назавжди змінили країну і кожного українця. Роки важких втрат, болю і випробувань. Подій, які залишили в минулому мирне розмірене життя. Лютий 2014 року закарбувався в історичній пам’яті нашого народу назавжди.

21.02.2018 13:26

Кохання чистого одвічна таїна…

індексний малюнок

Кажуть, що кохання й талант приходить не до всіх, та що кохати – не тільки насолоджуватися, упиватися своїм щастям, кохати – це віддавати тепло, ласку, доброту найдорожчій людині. Усі ми закохуємось, інколи розчаровуємось і знову кохаємо, бо світ тримається на любові.

19.02.2018 13:21

Вибір та замовлення підручників для 5 класу

індексний малюнок

Вибір та замовлення підручників для 5 класу

14.02.2018 09:28

Про вибір і замовлення підручників для 5 класу.

12 лютого відбулось засідання педагогічної ради школи з питвання вибору підручників для 5 класу.

14.02.2018 09:13

Архів: 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 |